O projektu

Slibujeme.cz je nástrojem veřejné kontroly, který umožňuje voličům najít zapomenuté sliby svých politiků, nahrávat předvolební materiály a dále s nimi pracovat.

Slibujeme.cz slouží k tomu, aby volební sliby našich politiků neskončily na smetišti dějin. Všechny předvolební letáky, plakáty, bilboardy a proslovy jsou zapomenuty, jen co volič vhodí hlas do urny. Zejména v menších městech a obcích po volbách programy mizí z očí i z internetu. Slibujeme.cz je jejich archivem, nástrojem veřejné kontroly, který umožňuje dohledat sliby našich politiků a předvolební programy stran na všech volebních úrovních.

Slibem nezarmoutíš - ale je na nás, voličích, abychom vyžadovali také jejich plnění. Archiv si neklade za cíl plnění slibů analyzovat, hodnotit a vyžadovat je po politicích. My sami musíme své volené zástupce kontrolovat. Slibujeme.cz usiluje o to, aby lidé měli k této kontrole přehledný a dostupný nástroj, k jehož rozvoji mohou sami přispět.

Jak na to?

Pomocí jednoduchého formuláře nahrejte předvolební materiály na Slibujeme.cz. Nahrávány mohou být letáky, plakáty, billboardy, odkazy na články a rozhovory v médiích nebo video. Sliby je možné dále kategorizovat - označit, jakých voleb, jaké politické strany a jaké obce se týkají a dodat tématické štítky.

Dejte o slibujeme.cz vědět dalším aktivním lidem a organizacím, kterým by mohl projekt pomoci při řešení kauz a problémů. Čím více lidí o archivu volebních slibů bude vědět a čím víc se jich zapojí do nahrávání slibů, tím užitečnější služba bude.

Autorská práva

Uživatelé se při nahrávání materiálů na server Slibujeme.cz navíc zavazují nahrát jen taková díla, ke kterým mají autorské právo nebo které pořídili ve veřejném prostranství dle § 33 autorského zákona. Pokud přesto mezi dokumenty na Slibujeme.cz najdete nějaký, který zasahuje do vašich autorských práv, napište nám a my jej na základě povinnosti dle zákona č. 480/2004 Sb. odstraníme.